7. apr
Teater- og Operasalen
100 ,-
90 minutter
Forfatter Magne Haugland tar gjennom lysbildeforedrag tilhørerne med på en reise i fortid og nåtid, til natt og tåke-leiren Natzweiler i Frankrike.
123 sørlendinger ble sendt hit for å forsvinne. Vi følger noen av disse motstandsfolkene fra Agder fra de blir arrestert av Gestapo og sendt til Natzweiler-leiren. 60 prosent av dem kom ikke hjem igjen, mens 48 overlevde så vidt det var. Blant de overlevende var Osmund Faremo. Foredragsholderen vil også fortelle den ukjente historien om to sørlendinger som norske medfanger tok livet av i Natzweiler.

For å gi de beste opplevelsene bruker vi og våre partnere teknologier som cookies for å lagre og / eller få tilgang til enhetsinformasjon. Hvis du ikke samtykker eller trekker tilbake samtykke, kan det påvirke visse funksjoner og funksjoner negativt.