Sinfonietta avslutter på hjemmebane
Sinfonietta avslutter på hjemmebane
Et kammerorkester bestående av 24 musikere fra Kristiansand Symfoniorkester er i disse dager på turné rundt i Agder. Fredag 23. september avslutter de på hjemmebane, i Kristiansand Domkirke.
– Mottakelsen har vært kjempefin ute i Agder. Det er ikke så ofte vi drar til så mange forskjellige steder med en så stor besetning, og det har publikum satt stor pris på, sier direktør for Kristiansand Symfoniorkester, Geir Rebbestad.
Ung dirigentstjerne
Sinfonietta ut i Agder har presentert program av Grieg, Ravel, Honegger og Stravinskij, og med seg på turen har den unge dirigentstjernen Aage Richard Meyer vært.
Turnéen startet i Risør 16. september, og inkluderer kulturhusene i Lyngdal, Flekkefjord og Vennesla, før det altså er klart for avslutning i Kristiansand Domkirke. Initiativet er en del av Kilden ut i Agder, der Kilden de siste årene i større grad har hatt en tilstedeværelse rundt i fylket.