Ann Ingrid Fuglestveit

Portrettbilde av skuespiller Ann Ingrid Fuglestveit foran Kildens bølgevegg

Ann Ingrid Fuglestveit er fra Byremo og har dramautdannelse fra Høgskolen i Agder. Hun har jobbet som skuespiller ved Agder Teater siden 2006, og er i dag fast ansatt ved Kilden Teater.

Hun har en rekke produksjoner bak seg, bl. a. Brand, Hamlet, Heddaprisnominerte Natta, Julie og Romeo, Prinsessa på erten, Gutta i trehuset, Villa Contigo, Reisen til julestjernen, Spellemann på taket, Juryen – 12 edsvorne, Jeg vil vaske verden ren, Sult1, Hedda Gabler og Helt privat. Høsten 2019 var hun med i storsuksessen Henrik Ibsens samlede verker på 78 minutter, og i 2020 medvirket Ann Ingrid i To i båden – sørlandsvisa 100 årCulpa!Mysterier og En julefortelling.

De siste to årene har hun vært å se i Erasmus Montanus, Sheherazade – og ordet som varte i 1001 natt, Kirsebærhaven, Heimanifrå – på høge hæle i Junaiten, som Anne i dramatiseringen av Paal-Helge Haugens bok Anne, og sist som tannlegesekretæren Ingrid i Small Talk – ring julen inn med familien Dvergsnes.  

I 2023 skal hun spille i IdiotenVillskuddAmadeus og Snøsøstera.