kontakt oss

Billettkontor: Tlf. 905 81 111 – billett@kilden.com
Mandag – lørdag kl. 11-15. Åpner en time før forestilling. 

Sentralbord: Tlf. 905 81 111 – post@kilden.com
Mandag – fredag kl. 11-15.

Booking: booking@kilden.com

Veibeskrivelse

Kilden teater og konserthus
Sjølystveien 2, 4610 Kristiansand
Org.nr. 986 471 839

Adresse for EHF-faktura: 986 471 839 (org.nr)
Evt. på mail til faktura@kilden.com

Administrasjon

Harald Furre

Harald Furre

Administrerende direktør
Pål Svendsberget

Pål Svendsberget

Direktør Kristiansand symfoniorkester
Kjell Hjelmerud

Kjell Hjelmerud

Sjefprodusent
Janneke Aulie

Janneke Aulie

Salgs- og markedssjef
Marie Teresie Sørensen

Marie Teresie Sørensen

Kommunikasjonssjef
Frøydis Emilie Lind

Frøydis Emilie Lind

Operasjef
Daniel Stamnes

Daniel Stamnes

Leder Kilden Kultur
Sofie Elise Ringen

Sofie Elise Ringen

Leder Kilden stadig bedre
Kirsten Tungland

Kirsten Tungland

Utviklingssjef

Kristiansand Symfoniorkester

Administrasjon KSO

Pål Svendsberget

Pål Svendsberget

Direktør Kristiansand symfoniorkester
Julian Rachlin

Julian Rachlin

Sjefdirigent
Tabita Berglund

Tabita Berglund

1. gjestedirigent
Borghild Løvbrøtte

Borghild Løvbrøtte

Orkesterregissør
Maylinn Nøyseth Håland

Maylinn Nøyseth Håland

Orkesterregissør
Kjersti Cecilia Petersson

Kjersti Cecilia Petersson

Notebibliotekar

Fiolin

Adam Grüchot

Adam Grüchot

Konsertmester I
Lars Lunde

Lars Lunde

Daniel Perek

Daniel Perek

Dorota Grüchot

Dorota Grüchot

Armando Toledo Aribú

Armando Toledo Aribú

Gruppeleder, 2. fiolin
Karen Walthinsen

Karen Walthinsen

Josine van den Akker

Josine van den Akker

Katarina Skogheim

Katarina Skogheim

Yuka Sato

Yuka Sato

Kari-Andrea Bygland Skjævestad

Kari-Andrea Bygland Skjævestad

Tutti/fiolin
Svetlana Jelic

Svetlana Jelic

Solveig Husebø

Solveig Husebø

Sigmund Eikeset

Sigmund Eikeset

Jonas Båtstrand

Jonas Båtstrand

Henriette Børven

Henriette Børven

Tutti/fiolin
Loussine Azizian Idsøe

Loussine Azizian Idsøe

Andrea Christiane Berglihn

Andrea Christiane Berglihn

Nestgruppeleder, 2. fiolin
Maria Andrén

Maria Andrén

Lene-Marie Helland

Lene-Marie Helland

Alternerende gruppeleder, 2. fiolin

Bratsj

Ivan Zecevic

Ivan Zecevic

Nestgruppeleder
Kjell Åge Stoveland

Kjell Åge Stoveland

Alternerende
Edda Stix

Edda Stix

Piotr Slowik

Piotr Slowik

Trygve-Johan Simonsen

Trygve-Johan Simonsen

Jane Patricia M. Kärner

Jane Patricia M. Kärner

Cello

Mari Marte W. Wærvågen

Mari Marte W. Wærvågen

Wolfram Reinhold Kärner

Wolfram Reinhold Kärner

Jasper Havelaar

Jasper Havelaar

Anne Karen Bræin

Anne Karen Bræin

Maarten Jansen

Maarten Jansen

Nestgruppeleder
Leonardo Sesenna

Leonardo Sesenna

Solo
Ariel Alexis de Wolf

Ariel Alexis de Wolf

Solo

Fagott

Yuan Tianwei

Yuan Tianwei

Solo
Odd Lyngstad

Odd Lyngstad

Alternerende solo fagott
Thea Iselin Øyhus

Thea Iselin Øyhus

Tutti/kontrafagott

Fløyte

Ingrid Ose

Ingrid Ose

Alternerende solofløyte med plikt til tutti og piccolo
Nina Barkenes

Nina Barkenes

Solo piccolo/Alternerende solo
Anne Randi Haugejorden

Anne Randi Haugejorden

Solo

Harpe

Johanna Engedal

Johanna Engedal

Solo

Horn

Leif Tore Strandbakken

Leif Tore Strandbakken

Ove Øgård-Repål

Ove Øgård-Repål

Hilde Lunde Garby

Hilde Lunde Garby

Amanda Michelle Harrison

Amanda Michelle Harrison

Alternerende solo
Simon Breyer

Simon Breyer

Solo

Klarinett

Stig Nordhagen

Stig Nordhagen

Solo klarinett
Ingrid Wangsvik

Ingrid Wangsvik

Alternerende solo klarinett
Kari Ingelsrud

Kari Ingelsrud

Tutti/bassklarinett

Kontrabass

Erik Zeppezauer

Erik Zeppezauer

Gruppeleder kontrabass
Jan Mathiasson

Jan Mathiasson

Nestgruppeleder
John W. Harrison

John W. Harrison

Alternerende solo
Alfred Matre

Alfred Matre

Kåre Michael Dalane

Kåre Michael Dalane

Obo

Torunn Irene Kristensen

Torunn Irene Kristensen

Tutti/engelsk horn
Marion Walker

Marion Walker

Solo engelsk horn/Alternerende solo
Roar Brostrøm

Roar Brostrøm

Solo

Pauker

Thomas Hansen

Thomas Hansen

Solo

Slagverk

Henning Seldal

Henning Seldal

Solo / Alternerende
Ellen Fjørtoft

Ellen Fjørtoft

Solo / Alternerende

Trombone

Nils Tore Brunvatne

Nils Tore Brunvatne

Alternerende solo
Alan Vavti

Alan Vavti

Solo

Trompet

Trym Dalene

Trym Dalene

Jens Forus

Jens Forus

Solo

Tuba

Vidar Løvbrøtte

Vidar Løvbrøtte

Solo

Kilden Teater

Kilden Opera

Frøydis Emilie Lind

Frøydis Emilie Lind

Operasjef

Kilden Kultur

Daniel Stamnes

Daniel Stamnes

Leder Kilden Kultur
Ørjan Wremer

Ørjan Wremer

Prosjektleder
Lillian Nepstad

Lillian Nepstad

Prosjektleder

Kommunikasjon

Marie Teresie Sørensen

Marie Teresie Sørensen

Kommunikasjonssjef
Kjetil Nordhus

Kjetil Nordhus

Kommunikasjonsrådgiver
Mikal Vassbotn

Mikal Vassbotn

Kommunikasjonsrådgiver
David Holme

David Holme

Medieprodusent
Elisabeth Lindland

Elisabeth Lindland

Sceneinstruktør/Prosjektleder Kilden Dialog
Silje Hansen Flemmen

Silje Hansen Flemmen

Prosjektleder / Pedagog Barn og Unge

Produksjon

Administrasjon produksjon

Kjell Hjelmerud

Kjell Hjelmerud

Sjefprodusent
Ståle Ellingsen

Ståle Ellingsen

Teknisk sjef
Anita Marie Sædberg

Anita Marie Sædberg

Produsent
Øystein Nerland Flemmen

Øystein Nerland Flemmen

Produsent
Mette Nessvoll Høgdal

Mette Nessvoll Høgdal

Inspisient
Shane Burke

Shane Burke

Teknisk koordinator
Stein Håkon Marcussen

Stein Håkon Marcussen

Planansvarlig
Knut Stien Berge

Knut Stien Berge

Arrangementskoordinator

Lydseksjon

Ruben Lervåg

Ruben Lervåg

Leder lydseksjonen og bildeseksjonen.
Øystein Elias Bredesen Slyngstad

Øystein Elias Bredesen Slyngstad

Lydtekniker
Per Henning Finstad

Per Henning Finstad

Lydtekniker
Simen Hefte Endresen

Simen Hefte Endresen

Lydtekniker
Tormod Justnæs

Tormod Justnæs

Lydtekniker
Kristian Bronebakk

Kristian Bronebakk

Lydtekniker

Øyvind Kurszus

Lydtekniker

Bildeseksjon

Kristian Håkon Möllesjö Lohne

Kristian Håkon Möllesjö Lohne

Bildetekniker
Trond Herman Zachariassen

Trond Herman Zachariassen

Bildetekniker

Kostymeseksjon

Berit Lågeide Griffin

Berit Lågeide Griffin

Seksjonsleder kostyme
Veronica Brøvig Vallenes

Veronica Brøvig Vallenes

Kostymekoordinator
Cecilie Nybakk Nore

Cecilie Nybakk Nore

Påkleder
Viola Hamre

Viola Hamre

Kostymekoordinator/multitekniker
Nadia Liv Mandrup

Nadia Liv Mandrup

Kostymekoordinator og Patinør/ Kostymemedarbeider
Kirsti Løset

Kirsti Løset

Kostymesyer
Anne Lise Stensli

Anne Lise Stensli

Kostymesyer
Bente Kyrvestad

Bente Kyrvestad

Kostymesyer

Kulisseverksted

Mike Stokka-Troxel

Mike Stokka-Troxel

Leder kulisseverksted
Bojan Oz Milinkovic

Bojan Oz Milinkovic

Digital designer/operatør
Camilla Lilleengen

Camilla Lilleengen

Teatermaler
Sigve Astrup Lien

Sigve Astrup Lien

Teatersnekker
Timo Helmers

Timo Helmers

Teatersnekker (i permisjon)
Frode Holgersen

Frode Holgersen

Teatermaler
Even Wennerberg

Even Wennerberg

Teatersnekker

Lysseksjon

Laurent Ravot

Laurent Ravot

Leder lysseksjon
Mike Holm

Mike Holm

Leder lysseksjon (i permisjon)
Kine E. H. Kvendseth

Kine E. H. Kvendseth

Lysmester
Martin Lögdström

Martin Lögdström

Lysmester
Vitor Antonio De Freitas

Vitor Antonio De Freitas

Lysmester
Joakim Stien

Joakim Stien

Lystekniker
Helge Stewart Bergstad

Helge Stewart Bergstad

AV- og lystekniker

Mask- og parykkseksjon

Helga Synnøve Flateland

Helga Synnøve Flateland

Fagansvarlig maskeavdelingen
Marianne Log

Marianne Log

Maskør

Rekvisittseksjon

Pernille Usterud-Svendsen

Pernille Usterud-Svendsen

Seksjonsleder rekvisittseksjon
Paul Magnus Lundø

Paul Magnus Lundø

Rekvisittmaker

Sceneseksjon

Anne Karine Lie

Anne Karine Lie

Leder sceneseksjon
Øystein Aase

Øystein Aase

Scenemester
Mats W. Wennerberg

Mats W. Wennerberg

Scenemester
Tomos W. Young

Tomos W. Young

Multitekniker
Martin Andreas Vevstad

Martin Andreas Vevstad

Multitekniker
Mats Jakob Nesmann

Mats Jakob Nesmann

Multitekniker
Christian Hortensius

Christian Hortensius

Loftsmester
Magne Strand

Magne Strand

Scenemester
Bjørn Erik Lilleengen

Bjørn Erik Lilleengen

Scenemester
Sveinung Tofteland

Sveinung Tofteland

Multitekniker
Gro Kristensen

Gro Kristensen

Multitekniker
Ole Munch Jørgensen

Ole Munch Jørgensen

Scenemester (i permisjon)
Harald Hempel

Harald Hempel

Multitekniker

Drift

Ståle Ellingsen

Ståle Ellingsen

Teknisk sjef
Rune Øfstebø

Rune Øfstebø

Driftstekniker
Espen Kjendsli Meland

Espen Kjendsli Meland

Driftstekniker
Jamel Nemer

Jamel Nemer

Driftstekniker
Raluca Moldovan

Raluca Moldovan

Renholdsleder
Magdalena Rusjan

Magdalena Rusjan

Renholder
Jurgita Zubkeviciene

Jurgita Zubkeviciene

Renholder
Elvia Osorio

Elvia Osorio

Renholder
Cristina Marculescu

Cristina Marculescu

Renholder

Monika Ewa Gadzina

Renholder

Dan Børge Holseng Jensen

Vakt
Tor Erik Teigen

Tor Erik Teigen

Vakt

Salg og marked

Administrasjon publikumsavdeling

Janneke Aulie

Janneke Aulie

Salgs- og markedssjef
Anne Grethe Andersen

Anne Grethe Andersen

Seksjonsleder salg og marked
Bjørn Egil Hagen

Bjørn Egil Hagen

Kjøkkensjef

Billett

Halla Svansdottir

Halla Svansdottir

Leder billett
Lena Beate Skjerdal Berge

Lena Beate Skjerdal Berge

Billettkoordinator
Randi Bessesen Vikenes

Randi Bessesen Vikenes

Billettselger
Anders Skjerdal

Anders Skjerdal

Billettselger
Jesper Ramberg Olausson

Jesper Ramberg Olausson

Billettselger

Mikkel Granrud

Billettselger

Kjøkken

Bjørn Egil Hagen

Bjørn Egil Hagen

Kjøkkensjef
Adrian Von Porat Fiane

Adrian Von Porat Fiane

Kokk

Marked

Anne Grethe Andersen

Anne Grethe Andersen

Seksjonsleder salg og marked
Martine Rødland Egeland

Martine Rødland Egeland

Markedskoordinator
Vida Emilie Werner

Vida Emilie Werner

Markedskoordinator
Anne J Reitan

Anne J Reitan

Markedskoordinator
Maria Aabel

Maria Aabel

Grafisk designer
Anne Kristin Tjørve Bjelland

Anne Kristin Tjørve Bjelland

Bedriftskontakt

Servering

Kristian Lauvrak

Kristian Lauvrak

Bar- og restaurantsjef
Maricel Jocelyn Dahle

Maricel Jocelyn Dahle

Serveringspersonell
Christel Blomqvist

Christel Blomqvist

Serveringspersonell
Ragnheidur Gudmundsdottir

Ragnheidur Gudmundsdottir

Serveringspersonell
Toril Hansen

Toril Hansen

Serveringspersonell
Trym Løyning Larsen

Trym Løyning Larsen

Serveringspersonell
Joachim Barskrind

Joachim Barskrind

Serveringspersonell

Vertskap

Carl Roger Øivand Aaslie

Carl Roger Øivand Aaslie

Leder vertskap
Thor Hardeland

Thor Hardeland

Vert
Finn Martin Werring

Finn Martin Werring

Vert
Nikolai Palm Juliussen

Nikolai Palm Juliussen

Vert
Per Kullerud

Per Kullerud

Vert
Ane Aanesland Hefte

Ane Aanesland Hefte

Vert

Kontinuerlig forbedring og støttefunksjoner

Sofie Elise Ringen

Sofie Elise Ringen

Leder Kilden stadig bedre

HR

Liv-Anne Strandberg

Liv-Anne Strandberg

Senior HR-rådgiver og personvernombud
Eirin Anita Rosendal

Eirin Anita Rosendal

HR-konsulent
Heidi Janet Trædal

Heidi Janet Trædal

HR-konsulent

IT

Sigurd Solberg Tånes

Sigurd Solberg Tånes

Seksjonsleder IT
Lars Gunnar Liestøl

Lars Gunnar Liestøl

IT-rådgiver

Økonomi

Anne Margrethe Hærum

Anne Margrethe Hærum

Regnskapskonsulent/rådgiver
Simona Danailova

Simona Danailova

Regnskaps- og lønnsmedarbeider
Diane Benjaminsen

Diane Benjaminsen

Lønnsmedarbeider
Else-May Tveitane Nyland

Else-May Tveitane Nyland

Spesialrådgiver