Kremet sjøkrepssuppe
Tomat / anis / konjakk / timian / sesongens grønnsaker / dillmajones
Inneholder: skalldyr, selleri, melk, egg, sennep og sulfitt
Liten: 175,- / Dobbel: 350,-
Rødbetetartar
Kapers / sjalottløk / persille / mandel / wasabi- og avokadokrem / ponzusaus brødcumble / limeolje / sort sesam
Inneholder: soya, mandel og sesam
125,-
Carpaccio av kalv indrefilet
Syltet rødløk / purremajones / parmesan / basilikumolje
Inneholder: egg og melk
165,-
Reinsdyr
Grillet ytrefilet / braisert skanke / rødvinssaus / sopp / bakte beter / småpotet / spinat / timian / sprø sjalottløk
Inneholder: sulfitt
445,-
Smørstekt kveite
Fennikel / sjøgress / småpoteter / smørsaus / lakserogn / bakt rødbete
Inneholder: fisk, melk og sesam
430,-
Vegansk
Gratinert portobello / risotto / spinat / bakte beter / småpoteter / sprø sjalottløk / urteolje
295,-
Hamburger
Grillet hamburger / tomat / hjertesalat / chilibacon jam / sennep- og honningdressing / cheddar / pommes frites
Inneholder: hvete, melk og sennep
275,-
Rekesmørbrød
Håndplukkede reker / surdeigsbrød / hjertesalat / majones / tomat / paprika / sitron / agurk / chilimajones
Inneholder: skalldyr, hvete, melk og egg
175,-
Prosciuttosmørbrød
Surdeigsbrød / prosciutto / tomatmarmelade / røkt cottage cheese / syltet rødløk / avokado / pistasj
Inneholder: hvete, melk og pistasj
165,-
Eple
Eplekompott / eplemousse / hasselnøtt crumble / mascarpone / sprø hasselnøtt / bringebær
Inneholder: melk, egg og hasselnøtt
175,-
Sjokolade
Sjokoladeganache / kirsebærgelé / matcha-mose / vaniljeis / pistasj
Inneholder: melk og pistasj
185,-
Crème brûlée
Marinerte bær / mynte
Inneholder: melk og egg
155,-
Sorbet tallerken
Friske bær / mynte
110,-
“Espen og Rune gjør seg til” – Spilles i Kilden fra 23.05-14.06. Rett kjøpes sammen med billett til show.
Hovedrett:
Grillet currywurst pølse / sitron og oregano kyllingspyd / grillet hjertesalat / lun salsa verde potetsalat med kapers / fetakrem / karamellisert gulrot
Inneholder: melk
Dessert:
Bringebærsorbet
Med makron og friske bær
Inneholder: mandel, egg, sesam, soya, hvete og peanøtter
Nyt et hyggelig og godt måltid i Restaurant Frihavn før kveldens forestilling. Vi serverer smaksrike retter, med sesongbaserte råvarer fra lokale leverandører. Frihavn åpner kl. 16.00 de dagene det er forestillinger i Konsertsalen og Teater- og Operasalen.
Foajebaren åpner en time før forestilling. Vi anbefaler at du forhåndsbestiller drikke til pausen – det kan du gjøre i baren før du går inn i salen.
For å gi de beste opplevelsene bruker vi og våre partnere teknologier som cookies for å lagre og / eller få tilgang til enhetsinformasjon. Hvis du ikke samtykker eller trekker tilbake samtykke, kan det påvirke visse funksjoner og funksjoner negativt.