Musikk gir liv 10 år – jubileumskonsert

Musikk gir liv 10 år – jubileumskonsert

Med KSO, kor og solister

Fredag 28. august kl. 19:30
scheduleDuration
90 minutes
location_onLocation
Konsertsalen
eventNumber of performances
1
credit_cardPrice
kr 100 - 200,-
confirmation_numberBuy

Prosjektet Musikk gir liv fyller ti år og dette markeres med en stor festkonsert i Konsertsalen i Kilden. Alle er velkommen!

For ti år siden ble organisasjonen Musikk gir liv etablert. Bakgrunnen var et møte mellom fem musikere fra Kristiansand Symfoniorkester (KSO) og barn fra musikkskolen Music for Life/Immanuel Orchestra, i et av Bangkoks største slumområder – gjennom undervisning og en felles konsert.

Siden den gang er det samlet inn midler, donert instrumenter og gjennomført flere undervisningsreiser. I dag er hovedsatsingen en musikkskole i en fjellby på Madagaskar. Her får 70–80 barn og unge, som tidligere levde på gaten, gratis musikkundervisning – som et verktøy for tryggere rammer, støtte til skolegang og en ny start.

Musikk har en unik evne til å berøre, samle og skape endring. Sammen med KSO og dirigent Per Kristian Skalstad møter du sangsolistene Kristian Sødal, Samuel Balsnes, Embla Holberg, Hanna Balsnes, Hennie Elen Norbakken og Hannah Linnea Eidem. Daniel Egede-Nissen Hernes er kveldens unge pianosolist, og fra kor-galleriet medvirker Kristiansand Operakor, Kilden Ung Vokal og Kristiansand kammerkor. Eva Mari Andreasen gir et innblikk i hvordan musikk påvirker hjernen, og skuespiller Elias Moussaoui Anseth leder oss gjennom programmet som konferansier.

Det blir en kveld med sterke musikalske opplevelser – med unge solister, stort kor og Kristiansand Symfoniorkester.
Alle billettinntekter går uavkortet til Musikk gir liv. Samtlige medvirkende på scenen stiller på dugnad.

Velkommen til en festkonsert med mening – vi håper å se deg i Kilden.