Spire – Vol. 9

Når

27. jan

Scene

Multisalen

Pris

100 ,-

Varighet

80 minutter

Kommende forestillinger

Spire Vol. 9 er en konsert presentert av 3. klasse låtskriver og artist ved Universitetet i Agder. Publikum får oppleve fire unge låtskrivere som har begynt å spire, og som er klare for nye eventyr. Etter tre år på UiA har de fått videreutviklet uttrykkene sine, som de nå har satt sammen til en siste konsert før de er ferdige med studiene. 

Gjennom konserten får publikum høre låtskrivernes egne låter, alle skrevet i løpet av tiden på UiA. Repertoaret og sjangeruttrykkene spenner bredt – fra mer intime og personlige låter til mer utforskende og nyskapende uttrykk. Felles for all musikken som fremføres denne dagen, er at den gir innblikk i hver enkelt av de unge låtskrivernes reiser her i Kristiansand. 

Sammen med et solid band – alle medstudenter fra den rytmiske linjen ved universitetet – inviterer de til en kveld fylt med musikkglede, energi og takknemlighet for å kunne spire og gro. Dette blir en konsert som speiler veksten, inspirasjonen og lærdommen låtskriverne har fått på UiA. 

Kunstnerisk veileder: Bjørn Ole Rasch 

Produksjonsteknisk veileder: Askil Holm 

AMUND MATHISEN

Amund Mathisen lager silkemyk folk/rock-musikk med sukkerholdig melankoli og tidløse melodier. Gjøvik-gutten spilte norgesturné høsten 2025 og hans nye låter fra det kommende debutalbumet har allerede blitt spilt på diverse radiokanaler, deriblant på P1 Sørlandet. 

Under Spire-forestillingen i januar tar Mathisen med seg sine beste verk fra 4 år i Kristiansand, og sammen med et vidunderlig ensemble skal han sørge for en uforglemmelig konsertopplevelse. 

Carmina Engevold

Carmina Engevold er en låtskriver og artist fra Trondheim, med en dyp kjærlighet til lyrikk og historiefortelling. Hun setter sitt personlige preg på temaer som kjærlighet, tap og politikk. 

Hennes musikalske univers er rått og upolert, sterkt inspirert av sjangere som soul, pop og rock. På scenen inviterer Carmina publikum inn i sin musikalske verden, og under Spire vil du få muligheten til å bli kjent med henne som artist. 

Matts Ballo

Matts Ballo er en 22 år gammel artist, originalt fra Steinkjer og er blitt kjent for sitt ærlige og energiske uttrykk både i musikk, opptreden og uttrykk. 

Han har i det siste gjort seg bemerket på blant annet pride arrangementer rundt om i Trøndelag og gjorde også sin festivaldebut på Steinkjerfestivalen i sommer, til stor begeistring for Steinkjer publikumet.

Nå er han sammen med sine medstudenter på artist og låtskriverstudiet ved UiA, klar til å ta med sitt ufroglemmelige musikalske univers til Kilden og SPIRE. 

Lina Haug Randen

Lina Haug Randen er en 21 år gammel låtskriver og artist fra Vågå i Gudbrandsdalen. Sentralt i Linas tekstlige univers står kjerneelementene i mennesket: kjærlighet, lengsel, håp og glede. Den unge Gudbrandsdølen skriver på sin Vågå-dialekt og opererer i et poplandskap, sterkt preget av musikken hun har vokst opp med – både folkemusikk, vise og poprock. 

Våren 2025 vant Lina og hennes faste band Jærnåttå Uhøyrt, og fikk dermed spille på Jærnåttå festivalen sammen med deLillos, Astrid S og Vidar Villa. Senere samme sommer booket de også jobb på festivalen Rondaståk, sammen med blant annet Synne Vo og OnklP. I Kilden presenterer Lina noen av sine nyeste låter, som handler om veien videre, det å miste noen og viktigheten av å leve i nuet. 

Kjøp billetter

  • januar 2026
  • 27.
    tir
    Tid:
    12:00 - 13:20
  • 27.
    tir
    Tid:
    19:00 - 20:20

Forslag til deg