Gategutt - Lillebjørn Nilsens sanger av Frode Johansen

“GATEGUTT” – en hyllest til Lillebjørn Nilsen

Kommende forestillinger

  • Ingen kommende forestillinger

Se Alltid Lyst På Livet, Tanta Til Beate, Bysommer, Stilleste Gutt På Sovesal 1, Barn Av Regnbuen, God Natt Oslo…

… Skattekisten av Lillebjørn Nilsen-sanger er rikholdig, ja nærmest utømmelig. Lillebjørn ga ut musikk mellom 1970 og 1994, og alle albumene inneholder sanger som folk i alle generasjoner har et nært forhold til.

Forestillingen «Gategutt» hyller mannen, musikeren, fortelleren og komponisten Lillebjørn Nilsen.

Frode Johansen har siden debuten i 2013 vært en av de mest hardtarbeidende visesangerne i Norge. Med ekte kjærlighet for tradisjonen har han turnert kulturhus, kulturkafeer, sykehjem og foreninger med sine viseforestillinger, til gode kritikker. Han har også turnert med andre artister som Terje Formoe og Kaia Huuse.

Frode møtte Lillebjørn for første gang i 1998, og holdt siden kontakten helt til hans bortgang tidligere i år.

Frode mestrer gitarspillet og formidlingen til mannen fra Alexander Kiellands Plass på en forbilledlig måte. Og fra sitt vennskap med mannen selv, kan Johansen fortelle historier og anekdoter som kanskje ikke er så kjent fra før.

Med Frode Johansen, Åsmund Felberg Johnsen og Trond Hultgren

Kjøp billetter

Forslag til deg

I fotsporene til sørlendinger i NN-leiren Natzweiler

7. apr 2026

KJøp

Herborg Kråkevik og Sølvstrupene presenterer Herborgs Songbok

14. apr 2026

KJøp

Kilden

17. apr 2026 - 7. mai 2026

KJøp