4. nov
Multisalen
100 ,-
75 minutter
Med ord og toner vil Haddy Njie og ensemblet SØLV gi publikum en minneverdig og
terapeutisk time om tap, sorg, det å gi slipp og å finne trøst. I allehelgenstiden
minnes vi de vi har mistet, og i sorgen kan det ofte være vanskelig å finne de
riktige ordene. Mange poeter og forfattere har brukt et helt liv nettopp på å finne
ord som kan lindre, varme, styrke og gi mening når sorgen rammer, og musikken
har en helt egen evne til å nå inn der ordene ikke strekker til.
I dette programmet er tekster av store norske og internasjonale forfattere satt sammen med
vakker barokkmusikk for SØLVs unike besetning av to viola d’amorer, gambe og lutt.
Viola d’amore har fått navnet sitt på grunn av den spesielle klangen den skaper
med sine understrenger som klinger med – som på en hardingfele – og med den
umiddelbare og lett tilgjengelige barokkmusikken inviteres publikum til å gi seg
hen mens ordene synker inn.
Haddy Njie er en varm og kjær programleder for tradisjonsprogram som TV-aksjonen, Idrettsgallaen og Kvelden før kvelden. Hun har også ledet store nasjonale begivenheter som Grunnlovsjubileet, samt minnekonserten og årskonserten etter 22.juli. Som sanger har hun gitt ut plater og spilt i flere musikaler. I tillegg har skrevet flere bøker og gitt ut fire plater med egen musikk. Haddy Njie er også en ettertraktet forestillings- og konferansevert.
Ensemblet SØLV består av fire av de fremste spesialistene på barokkmusikk i Norge. Ingrid Økland spiller viola d’amore og barokkfiolin, Mari Giske viola d’amore og barokkbratsj, Gunnar Hauge spiller viola da gamba og Thomas Boysen historiske luttinstrumenter.
For å gi de beste opplevelsene bruker vi og våre partnere teknologier som cookies for å lagre og / eller få tilgang til enhetsinformasjon. Hvis du ikke samtykker eller trekker tilbake samtykke, kan det påvirke visse funksjoner og funksjoner negativt.